Biznis inkubacioni centar

Biznis inkubacioni centar je instrument podrške preduzetništvu koji utiče na unapređenje poslovnog ambijenta kroz osnivanje novih poslovnih subjekata i povećanje konkurentnosti postojećih, razvoj novih djelatnosti, poboljšanje lanaca vrijednosti, privlačenje direktnih domaćih i stranih investicija, razvoj i primjenu inovacija i novih tehnologija.

 

Program inkubacije namjenjen je subjektima koji imaju za cilj:

  • Razvoj postojećeg ili novog proizvoda zasnovanog na inovacijama i znanju,
  • Zapošljavanje novih radnika,
  • Razvoj usluga koje doprinose realizaciji strateških ciljeva Grada Prijedora

Kroz rad BIC-a, prioritetno će biti podržani subjekti iz oblasti kreativne industrije tj. oni subjekti čije poslovanje se odnosi na: izradu softvera, programiranje, oglašavanje, arhitekturu, zanate, dizajn, grafički dizajn, film & video, digitalne medije, te projektovanje kao i drugi subjekti koji doprinose realizaciji strateških ciljeva Grada Prijedora.

Program inkubacije namjenjen je subjektima koji imaju za cilj:

  • Razvoj postojećeg ili novog proizvoda zasnovanog na inovacijama i znanju,
  • Zapošljavanje novih radnika,
  • Razvoj usluga koje doprinose realizaciji strateških ciljeva Grada Prijedora.

U okviru BIC-a, korisnicima su na raspolaganju:

  • kancelarijski prostor koji je opremljen sa neophodnom osnovnom tehničkom infrastrukturom (električne instalacije, telekomunikacioni priključci) i namještajem,
  • sala za sastanke, koju će koristiti korisnici prostora u svrhu umrežavanja i razmjene ideja,
  • sala za edukacije,
  • prostor za kopiranje,
  • kafeterija,
  • sanitarni čvor

Osnovna usluga Biznis inkubacionog centra je iznajmljivanje osnovnog opremljenog kancelarijskog prostora, uz mogućnosti korištenja:

  • zajedničkih prostorija (sala za sastanke, sala za edukacije, prostor za kopiranje, kafeterija i sanitarni čvor),
  • raspoložive opreme,
  • savjetodavne i tehničke podrške Agencije „PREDA-PD“.

 

Dodatno, Biznis inkubacioni centar će pružati i uslugu registracije poslovnog subjekta na adresi Biznis inkubacionog centra uz ograničenu upotrebu zajedničkih prostorija.

 

KategorijaVeličina prostoraI godII godIII godIV godV god
Kategorija I18,2349,2257,4265,6273,8382,03
Kategorija II18,2365,62882,03598,442114,849131,256
Kategorija I1330,45635,53240,60845,68450,76
Kategorija II1340,60850,7660,91271,06481,216
Kategorija III18,23164,07
Kategorija III11,28101,52

 

Cijene zakupa su iskazane u KM. U cijenu zakupa, uračunati su svi režijski troškovi (struja, voda, internet).

 

  • Kategorija I- Privredna društva ili fizička lica čija je djelatnost u osnivanju, a koji će poslovati u sektoru kreativne industrije
  • Kategorija II- Privredna društva ili fizička lica koja već posluju u sektoru kreativne industrije
  • Kategorija III- Ostali subjekti, neformalne grupe ili pojedinci, angažovani na projektima ili aktivnostima od interesa za razvoj Grada Prijedora